Contact
Navigation

Вирощування волоського горіху

 1. Home
 2. Інвестиційні пропозиції
 3. Вирощування волоського горіху
Резюме

Українська компанія “ССК-ІНЖИНІРИНГ”, одним з основних напрямків в роботі якої є, закладка плантацій горіха, здійснює діяльність на Півдні України (Запорізька, Херсонська області). На сьогодні керівництвом компанії прийнято рішення про пошук партнерів для спільного інвестування в закладку садів волоського горіха, з метою експорту на світові ринки.

Запрошується інвестор на участь в даному проекті від 100 га (і кратно 100 га) на наступних умовах: фінансування 80% витрат, згідно з графіком (6 років), при яких частка власності інвестора становитиме 51% активів і доходів підприємства, а частка нашого співфінансування складе 20% витрат, при яких власність активів і доходів становить 49%.

Практична реалізація проекту на всіх етапах забезпечується українською стороною.

Загальний розмір інвестицій за 6 років від закладки саду до збору і реалізації першого промислового врожаю становить: 598 900,00 євро на 100 га.

На 6-й рік планована врожайність становить 3 т / га.

Максимальна вартість реалізації горіху без урахування транспортних витрат становить 1100 євро на 1 т.

Валовий дохід становить 1100 євро / 1т * 300 т = 330 000,00 євро / рік.

Термін окупності проекту – 3 роки з моменту початку промислового плодоношення.

Плантації волоського горіху закладаються з сертифікованих селекційних сортів.

1617628391_370.jpg
1617628496_374.jpg

Процес закладки саду, вирощування і збору врожаю відбувається під наглядом автора, сертифікованими компаніями постачальника селекційних саджанців, з гарантією якості самих саджанців. Діяльність з вирощування садів волоського горіха не сертифікується.

На сьогоднішній день компанія “ССК-ІНЖИНІРИНГ” оформила в довгострокове користування 635 га землі на 100 років, з яких 152 га вже засаджено волоським горіхом.

Компанія готова нарощувати земельний банк до 200 га в рік, з наступною закладкою садів волоського горіха.

При закладці садів оформляється паспорт саду, а при отриманні готової продукції вона сертифікується відповідно до вимоги країни-імпортера.

При вирощуванні продукції застосовуються тільки біодобрива.

Готова продукція поставляється в двох видах: горіх в шкаралупі фасований в мішки по 25 кг на европалет, обгорнутий стрейч-плівкою, а очищене ядро ​​горіха – фасоване в вакуумну поліетиленову упаковку, в картонних ящиках, розташованих на европалет. Мінімальна партія поставки 12-футовий контейнер.

Опис підприємства і галузі

Опис підприємства і галузі.

Українська компанія “ССК-ІНЖИНІРИНГ”, одним з напрямків в роботі якої є, закладка плантацій горіха в Україні. Компанія здійснює діяльність на Півдні України (Запорізька, Херсонська області). На сьогоднішній день керівництвом компанії прийнято рішення про пошук партнерів для спільного інвестування в закладці садів волоського горіха з цілю експорту на світові ринки.

Переваги роботи з компанією “ССК-ІНЖИНІРИНГ”:

 • компанія має тверду репутацію і історію.
 • виступає партнером в проектах, які реалізуються за участю міжнародних організацій, таких як: USAID, UNDP, Міжнародний фонд «Відродження» (Фонд Сороса),
 • ведуться переговори про співпрацю з ЄБРР і GIZ, компанія є партнером кількох українських міністерств: Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
 • при веденні спільної діяльності обов’язковим є проведення незалежного фінансового аудиту;
 • незважаючи на те, що така діяльність як закладка горіхових плантацій, для подальшого експорту – молоді напрямки діяльності нашої компанії, вже сьогодні ми щорічно нарощуємо свій земельний банк і площа багаторічних насаджень;
 • наша команда – люди 35-45 років, які наполегливою працею, не користуючись кредитами при процесах потужної інфляції (у 2001 гривня дорівнювала 1.8грн-1 $, подешевшала за 15 років до рівня 1 $ = 27 грн), при високому рівні корупції зуміла зберегти бізнес, при цьому системно розвивалася і не втратила репутації.
Опис продукції
 1. Вирощування волоського горіху;
 2. Застосування плодів в харчовій промисловості, медицині і косметології. Деревина застосовується в меблевій промисловості і для виробництва біопалива;
 3. В ядрі волоського горіха зосереджено безліч корисних речовин – білків, амінокислот, вітамінів і мікроелементів, шкаралупу волоського горіха використовують як полірувальний матеріал. Крім того, подрібнена шкаралупа є відмінним термоізоляційним матеріалом. Український волоський горіх (деревина) є хорошим матеріалом для виробів. З нього виготовляють меблі, паркет, роблять декоративні фрески, використовують для оформлення музичних інструментів, зброї і т.д. З соку волоських горіхів виготовляють текстильні барвники для фарбування тканин (жовті, коричневі тони). Листя горіха мають властивість загоювати рани , що дозволяло їх використовувати ще багато століть тому. Крім того, листя містять цілий комплекс корисних для організму людини вітамінів. З насіння волоських горіхів роблять поживне масло. Висаджуються сорти є товарними і конкурентоспроможними для експорту і за своїми характеристиками відповідають світовим вимогам
 4. Плантації закладаються з сертифікованих селекційних сортів.
 5. Процес закладки саду, вирощування і збору врожаю відбувається при авторському нагляді. Сертифіковані фірми постачальника селекційних саджанців з гарантією якості самих саджанців. Сама діяльність з вирощування садів волоського горіха НЕ сертифікується.
 6. Підприємство готове нарощувати земельний банк до 200 га на рік, з наступною закладкою садів волоського горіха.
 7. Наявність сертифікату якості на продукцію. При закладці садів оформлюється паспорт саду, а при отриманні готової продукції сертифікуються відповідно до вимоги країни-імпортера.
 8. Безпека та екологічність. При вирощуванні продукції застосовуються тільки біодобрива.
 9. Готова продукція поставляється в двох видах: горіх в шкаралупі фасований в мішки по 25 кг на европалет, обгорнутий стрейч-плівкою, та очищене ядро ​​горіха, фасоване в вакуумну поліетиленову упаковку, в картонних ящиках, розташованих на європалет. Мінімальна партія поставки 12-футовий контейнер.
Вимоги, які споживач пред’являє до продукції даного виду і ваші можливості їм відповідати

Наше підприємство має можливість формувати партії волоського горіха для експорту, які відповідають Стандартам Європейського Союзу ЄЕК ООН DDP-02, для збуту і контролю товарної якості ядер волоських горіхів:

І) Ядра волоських горіхів усіх сортів, при дотриманні спеціальних умов для кожного сорту і дозволених допусків, повинні бути:

 • досить сухими для забезпечення збереження якості;
 • доброякісними; продукт, схильний до гниття або псування, що робить його непридатним для споживання, не допускається;
 • твердими;
 • достатньо сформованими; наявність зморщених ядер не допускається;
 • чистими, практично без видимих ​​сторонніх речовин і без шкаралупи;
 • без комах або кліщів, незалежно від стадії їх розвитку;
 • без пошкоджень, завданих комахами-шкідниками;
 • без цвілі;
 • без аномальної поверхневої вологості;
 • без стороннього запаху і / або присмаку.

Стан ядер волоських горіхів має бути таким, щоб вони могли:

 • витримувати транспортування, навантаження і розвантаження;
 • бути доставленими до місця призначення в задовільному стані.

ІІ) Вміст вологи

Вміст вологи в ядрах волоських горіхів не повинен перевищувати 5%.

У кожній упаковці допускається наявність продукту, що не відповідає вимогам для зазначеного сорту, в межах допусків, встановлених щодо якості, забарвлення і виду.

Маркетингові дослідження, опис ринку і його перспективи розвитку

Виробництво волоських горіхів на Україні було відносно високим за останні кілька років і схоже така ситуація збережеться в майбутньому. Площі під промислове вирощування волоського горіха збільшуються з 2011 року. Більше 50% всієї продукції експортується в країни Європи і Середнього Сходу. Крім того, в 2016 значно зріс експорт до Китаю, Гонконг і В’єтнам. На внутрішньому ринку горіхи традиційно використовуються в дієтичних продуктах, для приготування десертів, а також споживаються в сирому вигляді. Попит на волоські горіхи стабільний як з боку населення, так і з боку виробників кондитерських виробів.

 Горіхові сади завжди були широко поширені на всій території України, які вирощувалися в колгоспах і радгоспах. Деякі з садів до сих пір використовуються у виробництві, втім відрізняються дуже малою продуктивністю. В даний час більше 85% горіхів проводиться приватним сектором. З 2011 року починається використання горіхових садів в комерційних цілях. Розміри плантацій варіюються в широкому діапазоні – від 0,5 до 100 га. У центральних і південних районах збираються хороші врожаї, але потрібно штучне зрошення, в північних районах вологи достатньо, але врожаї невеликі через більш холодного клімату. Українські фермери вирощують волоські горіхи місцевих сортів, які не здатні задовольняти постійно зростаючий попит. Більшість українських виробників не обробляють свої дерева проти хвороб і шкідників.

В основному, виробництво волоських горіхів в Україні ведеться досі «дідівським» способом, урожай збирається вручну або з використанням примітивних пристроїв, якими користувалися сто років тому. Середньорічне зростання ціни на деякі горіхи знаходився на рівні 8%. Темпи зростання вартості колотого горіха також демонструє стабільне зростання на 10%. У 2017 році ціна досягла цифри 9160 доларів США за тонну (у 2010 році ціна не перевищувала 4000 доларів).

Перспективи для експорту волоських горіхів:

 • Висока (і продовжує зростати) світова ціна на волоський горіх, що робить його привабливим для капіталовкладень.
 • Україна нарощує темпи виробництва аграрної продукції і виводить її на світовий ринок товарів;
 • Щорічна нестача продукту в Європі – 100 000 тон.
 • Смакові якості нашого продукту (українського горіха) перевершують існуючі, крім США (Каліфорнія).

Для створення більш конкурентного продукту (в сегменті експорту волоського горіха в тому числі) буде вжито заходів щодо вдосконалення процесу на всіх його етапах:

 • виділення виробничих потужностей для вирощування, збору і обробки волоського горіха;
 • автоматизація виробництва;
 • рішення транспортної складові процесу;
 • відстеження якості продукції, що експортується.
Наш продукт
 1. Волоський горіх калібрований і упакований для реалізації на ринку Європи;
 2. Ядро волоського горіха, калібрований за якістю у вакуумній упаковці або крафт-коробках на світовий ринок;
 3. Масло волоського горіха для харчової, парфумерної, фармацевтичної індустрії.

Бізнес піддається дії наступних факторів ризику:

 1. Кліматичні умови (глобальна зміна клімату) – умовні ризики;
 2. Людський фактор (вандальське ставлення, злодійство);
 3. Природні шкідники: Горіхова моль (Gracillaria rosciopenella), горіхова плодожерка (Сydia pomonella).
 4. При щорічній обов’язковій сплаті траншів в страхову компанію від впливу форс-мажорних природних і антропогенних факторів ризики нейтралізуються.
 5. Існує ймовірність коливань цін на волоський горіх на світових ринках. Однак проектна вартість за 1кг нелущеного горіха в даному документі – 1,1евро за 1 кг. Що є мінімальною ціною за останні 5 років.
Аналіз та опис конкурентів

В офіційній статистиці відсутні дані про точні розміри загальної площі садів, зайнятих у виробництві волоських горіхів, проте за останні три роки площа під сади збільшувалася з середньою швидкістю 1 000 га на рік, досягнувши до 2015 року 3 500 га. Нові сади почнуть плодоносити через 5-7 років. Вони відрізняються малою врожайністю, яка поступово зростатиме, досягнувши свого піку через 15-20 років після посадки. Одночасно з розширенням виробничих площ, починаючи з 2011 року, в старих садах йде поступова заміна малопродуктивних сортів на більш сучасні сорти. Очікується, що після завершення цього процесу, виробництво волоського горіха в Україні значно зросте.

Волоський горіх характеризується постійним попитом, як на внутрішньому, так і зовнішньому ринках. Ціни  – передбачувані, вони падають до нижньої планки восени, коли на ринку з’являється новий урожай, протягом зими вони поступово зростають, досягаючи максимуму навесні, коли запаси продукту закінчуються. На національному рівні відсутня консолідована інформація про ціни в галузі в цілому.

Експортом волоського горіха в основному займаються приватні компанії. Галузева група – «Українська горіхова Асоціація», допомагає не тільки фермерам на всіх етапах виробничого циклу вирощування горіхів, але і тісно співпрацює з експортерами, зокрема на етапі таргетування світових ринків. Основні експортні поставки йдуть з жовтня по травень. У травні новий урожай волоського горіха починає надходити з Південної півкулі, що, як правило, сильно позначається на попиті українського продукту, це особливо помітно з боку європейських країн.

 У сезоні 2017/2018 експорт збільшився на 5%, завдяки розширенню виробничих площ, а також успішній роботі державної програми з розвитку міжнародної торгівлі.

Запаси волоського горіха по країні дуже важко оцінювати. В основному вони зберігаються у приватних виробників і якщо продукт не експортується, то не залишається ніяких слідів його руху.

Зараз розвиток і експорт блокується тим, що основна частина горіхових насаджень зосереджена в приватних угіддях і лісосмугах. Це не дає змоги формувати продажні партії за кордон, а в цілому – працювати стабільно і прогнозовано

На відміну від більшості розрізнених конкурентів наша компанія має можливість, завдяки налагодженому механізму нарощування земельного банку і збільшення площ садів, самостійно формувати партії такого обсягу, який буде цікавий і вигідний потенційному покупцеві.

Виробничий план

Площа садів, що закладаються, становить від 100 га до 2000 га. Земельний банк компанії поповнюється наступним чином:

 • отримання землі в користування не менше ніж на 100 років;
 • довгострокова оренда землі від держави (зміцнення ярів і боротьба з ерозією ґрунту (фундук, волоський горіх) від 40 років на умовах першочергового права викупу або автоматичної пролонгації договору оренди;
 • викуп фермерських господарств, які мають землю у власності.

Відстань від Мелітополя до портів:

Бердянськ: 110 км

Іллічівськ: 450 км (найбільший контейнерний порт України)

З Мелітополя (Україна) доставка автотранспортом будь-яку країну Європи. Україна має безпосередній кордон з ЄС, з якою підписано Договір про зону вільної торгівлі.

На підприємстві працюють висококваліфіковані співробітники з вищою аграрною освітою. У місті Мелітополі функціонує ВНЗ – Таврійський Державний агротехнологічний університет, спеціалізований аграрний коледж і Науково-дослідний інститут зрошуваного садівництва, з яким підписано Договір про співробітництво.

У 2019 заплановано створення підрозділу по селекції горіха волоського і фундука, а також закладка власного маточного розсадника, в зв’язку з чим в штат підприємства залучені наукові співробітники НДІ зрошуваного садівництва, і налагоджені зв’язки з селекційними майданчиками в Києві і Кишиневі (Молдова).

Підприємство нарощує земельний банк до 200 га на рік і також забезпечено необхідними приміщеннями: офісом, складом, ремонтно-господарської базою, приміщеннями для лабораторій і наукових співробітників, виробничу територію і приміщення для лущення і переробки.

Інвестиційна пропозиція

Запрошується інвестор на участь в даному проекті від 100 га (і кратно 100 га) на наступних умовах:

Фінансування 80% витрат, згідно з графіком (6 років), при яких частка власності інвестора становитиме 51% активів і доходів підприємства, а частка нашого співфінансування складе 20% витрат, при яких власність активів і доходів становить 49%.

Практична реалізація проекту на всіх етапах забезпечується Українською стороною.

Форма власності підприємства: Спільне підприємство з розподілом часток 51% / 49%.

Всі активи будуть належати підприємству, включаючи права власності на землю, договори емфітевзису, договору оренди, техніка, обладнання, інтелектуальна власність, селекційні розробки та ін.

Можливо відкриття Спільного підприємства на вищевикладених умовах на території країни-інвестора, який, в свою чергу, відкриє філію та представництво на території України.

Отримайте презентацію проєкту та персональний інвестиційний план на вашу электронну адресу.
Контакти Контакти
Україна
представництво у Канаді
представництво у Сполученому Королівстві
Для зв’язку